Лірник Сашко

Свою першу казку лірник Сашко придумав, коли йому було лише чотири рочки. В казці йшлося про оленя і стрілу, про те, що стріла ніяк не могла наздогнати оленя, який дуже швидко бігав. Маленького Сашка батьки показували різним комісіям як вундеркінда. З часом потреба складати і читати казки не тільки не минула, а й посилилася.

Доля Олександра Власюка склалася так, що п’ятнадцять років він прожив у Росії, в Мурманську. Там, разом із земляками, створив українське земляцтво. Аби їхні діти не забували мови, складав для них казки, записував їх. Сьогодні він мешкає в Києві, має сім’ю і дітей, його дружина Леся є сестрою Дмитра Доброго Вечора — лідера відомої групи Вій. Олександр і Леся грають у Вії, він – на лірі, вона – на перкусії. Ті, хто бували на концертах Вія, напевно, пам’ятають азарт і колорит фантасмагорійних оповідок лірника Сашка, які лунали поміж піснями Дмитра Доброго Вечора. Природньо, музиканти Вія допомагали лірнику Сашку музично оздоблювати його перший альбом казок, який і було видано (не без успіху) пару років тому.

Жанр авторської казки — доволі рідкісний, своєрідний, нині майже відсутній у сучасному спектрі мистецтв, дедалі знаходив усе більшу підтримку серед колег і друзів Олександра Власюка. До моменту запису двох наступних альбомів — "Дорослим і дітям" та "Химерні оповіді" навколо лірника Сашка утворився цілий оркестр з вельми непересічних особистостей. Тут тобі і Едуард Драч (кобза, народна скрипка, спів), і Григорій Лук’яненко (гітара, дутар, спів басом), і Леся Добрий Вечір (барабани, перкусія, ліра, сопілка, зозуля, дудак, ріжки, сурма, спів), Сергій Топор (аккордеон, спів), Ірина та Олена Шикури (спів). Лірник Сашко, окрім, власне, оповіді, акомпанує собі на лірі, варгані, дримбі.

інформація зі статті Олександра Євтушенка: http://www.uwtoday.com.ua/print.asp?NID=1810&Jid=

фото з: http://h.ua/story/40965/#photo

Наразі ми не маємо в продажі компакт дисків цього виконавця